![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Diverse / Tobaksburkar 9873287
*
nr 987 3287
Tobaksburkar
2 st, keramik, trä, höjd: 15-25
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2015
kl 19:10:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/10 19:05:04
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka blomkrukor keramik tobaksburkar trä ytterfoder
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:53
-
5071 Bordskanon
mässing, gravyr. Längd: 38cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:48
-
5070 Brandspruta
Längd: 81cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:19
-
5276 Bricka
Jugend, Koppar, 47x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:31
-
5285 Fat
cloisonnéarbete. Diameter: 31 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:18
-
5052 Fat
mässing. Längd: 57cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:31
*
Tobaksburkar
nr 987 3287
Tobaksburkar
2 st, keramik, trä, höjd: 15-25
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/10 19:05:04 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka blomkrukor keramik tobaksburkar trä ytterfoder
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:53 -
5071 Bordskanon
mässing, gravyr. Längd: 38cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:48 -
5070 Brandspruta
Längd: 81cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:19
-
5276 Bricka
Jugend, Koppar, 47x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:31 -
5285 Fat
cloisonnéarbete. Diameter: 31 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:18 -
5052 Fat
mässing. Längd: 57cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:31